Son Haberler

Kültür Sanat

Karadeniz 5. Kitap Fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Kültür Sanat

Tiyatro yolunda bir ömür: Gazanfer Özcan

Spor

Aykut Kocaman'dan flaş Alex çıkışı!

Politika

CHP'de kriz bitmiyor: Bir istifa daha!

Spor

Bursaspor evinde yenildi

Gündem

Peribacalarının yanındaki inşaat yıkıldı

Politika

CHP'nin 'miting komitesi' kuruldu

Gündem

'Bu seçimler Cumhuriyetin 100. yılını belirleyecek'

Dünya

'DEAŞ'ın elindeki son yeride kaybediyor'

Kültür Sanat

Konstantiniyye'nin manevi fatihi : Akşemseddin

Politika

Japonya'dan Trump sürprizi

Dünya

IKBY İran'a petrol sevkiyatını durdurdu

YAZARLAR

Tüm Yazıları Ünsal AKYÜREK

Uçağı geri vermezsek onurumuz zedelenir(miş)!

22.09.2018 14:15

Dolar krizi baş gösterdiğinde nedense ilk önce akıllarına Katar emiri geldi. Yardım etmesini istediklerinden değil, adamı tahkir etmek için. Neden?

Çünkü Katar’a Ekonomik ambargo uygulanmaya başladığında bir tek Türkiye Katarın yanında yer aldı ve tüm gücüyle yardım etti ve Katar’da bu dalgayı çok az bir hasarla atlattı.

Devran döndü benzer ekonomik darbe bu defa Türkiye’ye uygulandı ve işte o dönemde güya Katar emirini aradı gözleri.

Hatta kendini gazeteci olarak tanıtan ama tek özelliği yazdığı yazılardan çok, Cumhurbaşkanı’na olan kiniyle bilinen biri, tüm Arap ülkelerine verip veriştirdikten sonra lafı Katar Emiri’ne getirerek “Hele Katar Emirine ne demeli, bu saate kadar sesi bile çıkmadı, hani dostundu?” diyerek alay ediyordu.

Yani aklınca “Bak orda kriz olduğunda biz yanındaydık şimdi bizde kriz var ama Emir ortalıkta yok, böyle dostluk olur mu?” demeye getiriyordu.

Aradan biraz zaman geçince uçak konusu medyaya yansıdı. Araştırmadan, soruşturmadan, işin gerçeğini öğrenmeden, Cumhurbaşkanı’nın hem de bu zor zamanda 500 milyon dolara Katar’dan uçak satın aldığını iddia ettiler.

Bu kriz ortamında yeni bir uçak almanın mantığı nedir? Bir uçağa 500 milyon dolar verecek kadar zengin miyiz?” diyerek uçağın içinin döşemesini, yatak odasını, konferans ve toplantı odalarının resimlerini medyaya servis ederek daha çok lüks ve şatafatlı yönünü öne çıkararak algı oluşturmaya başladılar.

Fakat daha sonra ilginç bir şey oldu ve uçağın satın alınmadığı, Katar emirinin Türkiye’ye hediye ettiği gerçeği çıktı ortaya. “Tamam! Madem hediye edildi özür dileriz yanılmışız” demelerini bekliyorsunuz değil mi?

Tam tersi oldu. Bu defa da “Neden hediyeyi kabul ettin, biz o kadar fakir bir ülkemeyiz ki bize uçak hediye ediliyor. Neyse parası verir alırız” demeye başladılar. Gerekçe de şu; Türkiye’nin onuru zedeleniyormuş.

Zannedersiniz ki, Cumhurbaşkanı uçağı aldı ve götürdü Kısıklı’da ki evinin önüne park etti.

Mit Tırlarını durdurup, Türkiye’yi terör örgütlerine yardım ediyor diye dünyaya servis edince Türkiye’nin onuru zedelenmiyor.

Maaş aldığın ülkeni yurtdışında kötüleyince zedelenmiyor, Devletiniz katildir deyince zedelenmiyor, Katar Emiri dostluğunun nişanesi olarak jest yapıyor, Türkiye’ye uçak hediye ediyor diye onurumuz zedeleniyor öyle mi?

Ne diyordu Rahmetli Erbakan?

Hadi Oradan!