Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Said Ercan 'BTS' gerçeğini yazdı hedef oldu

11.02.2019 12:01

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan resmi Twitter hesabı üzerinden Güney Kore'li müzik grubu 'BTS' hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

USMED Başkanı Said Ercan, Türkiye’de de hayranları olan Güney Koreli “tuhaf” müzik grubu BTS hakkında bir flood yazarak büyük tehlikeye dikkat çekince hedef oldu. Bot hesaplar bir kalemden çıkmış gibi görünen yorumlarla Ercan’a saldırırken; sağduyulu sosyal medya kullanıcıları ise bu çıkışa büyük destek verdi. 


Günümüz savaşlarının çok önemli bir bölümü internet ve bilhassa sosyal medya üzerinden yürütülüyor. İnterneti neredeyse tümüyle kontrol altında tutan yeni dünya düzeni temsilcileri ve küreselciler; cinsiyetsiz, kimliksiz, kişiliksiz, vatansız bir nesil için tüm mecralardan saldırıyor. Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız Güney Koreli cinsiyetsiz bir grup ergenden oluşan müzik grubu da bu amaca hizmet ediyor. Dış görünüşlerinden, yaptıkları açıklamalara, kliplerinden şarkı sözlerine kadar baştan sona “tuhaf” halleriyle dikkat çeken grubun Türkiye’de, imam hatiplilerden bile “hayran” bulması şaşırtıyor. Anne-babalar gençler üzerinde korkunç etkiler bırakan BTS tehlikesine karşı uyarılırken, grubun fanları ise BTS’yi eleştirenlere hakaretler ve tehditler yağdırarak durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. 


Birkaç gün önce BTS tehlikesi ile ilgili çok çarpıcı bir flood yayınlayan Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, bu grubun eşcinselliği özendirdiğini ve gençlerin korunması ve doğru yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. USMED Başkanı Said Ercan’ın twitter üzerinden yaptığı paylaşıma yorum ve beğeni yağdı. En çok retweet edilen paylaşımlar arasına giren flood BTS hayranlarını da harekete geçirirken, Güney Koreli grubun ajansı da harekete geçerek Said Ercan’a hakaretler yağdıran bir organizasyon başlattı. Saldırıyı Ercan’ın Instagram dahil tüm hesaplarına yönelik kapatma girişimi izledi. Konuyla ilgili paylaşımlarını sürdüren Said Ercan ise, uyarılarına sosyal medyadan devam ediyor.


BTS BİR PROJEDİR
USMED Başkanı Said Ercan sosyal medyada grubu şöyle tanımlamıştı: “Güney Koreli BTS grubu proje bir gruptur. Genç kızlar bu grubu deli gibi seviyor ve toz kondurmuyor, muhtemelen grup üzerinden bazı ikna teknikleri yapıyor olabilirler. Grubu dünyaya tanıtan kişi Allen DeGeneres oldu. Amerika’da dünyaca popüler ellen show sunuyor ve daha önce bir erkekle evlenmiş boşanmış Portia de Rossi ile kadın kadına evlilik yaptı. Bu grup 7 ay arayla Ellen Show’a 2 kez katıldı. Bundan sonra dünyada tanınırlığı daha çok arttı.  Grubun üyeleri cinsiyetlerini tanımlarken kendilerini “tüm cinsiyetlere eşit mesafede” olarak tanımlıyorlar. Güney Kore’de son dönemde erkeklerin de makyaj yapması moda haline geldi.


BOT HESAPLAR KULLANIYORLAR
“Grup hakkında yorum yapan eleştiri yapan herkes linç ediliyor. Genelde eleştiriler aşağı yukarı ajanslar tarafından yazılmış bot metinler gibi duruyor. “Sen önce x x x konuları konuş bu meseleye girme gibi” oluyor. Ayrıca sizi cinsiyet düşmanı ilan ederek ötekileştiriyorlar. Bu etki altındaki çocuklara cevap verilmesini ve hakaret edilmesini doğru bulmuyorum onlar muhtemelen bir şekilde büyüleniyorlar ve sevgi depoları doluyor. Bilim insanları psikologlar ve imge bilimciler bu gruba ve bu grup üzerinden yönetilen projeye acil çalışmaları gerekiyor! Bu konu Türkiye’de ciddi anlamda konuşulmalı, sosyal medya linçinden korkmayın.”


1 KİŞİYİ BİLE KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK
“Bir konferansta bu grubu eleştirmiştim bir kızımız bana “ama Hocam Türk erkekleri de çok kıro” demişti göz göre göre. Evlilik bitiriliyor, cinsiyet bitiriliyor, Ray Kurzweil insanlık 2.0 kitabında şunu diyor: ‘Kusursuz dünyayı Tanrı’nın değil bizim yarattığımız gençler kuracak.’ Bir nesil yaratıyorlar. Bu çocuklarımızdan 1 kişiyi kaybetme lüksümüz yok, onlar yavrularımız, tehlike büyük!”


DUR DEMEMİZ LAZIM
“Bu grubun bulunduğu ülkedeki intihar oranlarına dikkat edin. Güney Kore’de intihar rekor seviyede. Doğu toplumunu dizayn etmek için teknolojik olarak ileri durumdaki Güney Kore özellikle seçildi. Güncel verilere göre bir köprüde 40 dakikada bir intihar oluyor. 2011 haberlerinde ise günde 40 genç intihar ettiği verisi var. Ünlüler de intihar ediyor. Dünya algı savaşlarını yaşıyor bu gruptaki çocuklar iyi olabilir ama algı kurbanı oluyorlar. Dinleyen kitlesinin ergen olması bu çocukların bir tercihi değil bunlar zaten o kitleye hitap etmek istiyorlar. Çünkü değiştirebilecekleri yaş grubu z nesli, ergen, değişik sorunlar ile boğuşan, yaşam becerisi oluşmamış çocuklar o kitleyi yeniden yazılım yükler gibi inşa ediyorlar! Vallahi proje çok büyük buradan sesim kime ulaşıyorsa bu kardeşlerimize yardım edelim, bunlar bizim evlatlarımız, kişiliklerini kimliklerini kaybediyorlar bana mesaj atanlar ve yorum yazanlara bakın, ne kendi adı var ne resmî var, çocuklarımız elimizden gidiyor. Dur diyecek yok mu?” 

Bunları da Beğenebilirsiniz

Beşiktaş dün gece bir DESTAN yazdı

Fransa'daki savaş görüntüleri

Galatasaray gruptan çıkma şansını kaybetti

300 yıllık gelinlik

Yasak ada

Az bilinen tarihi fotoğraflar

AK Parti'den 18. yaşa özel marş
Sert sözler: Sana bu bayrağı tanıtacağız!
Esed tehlikeye oynuyor! TSK'ya taciz ateşi
Kapanması ya da taşınması söz konusu değil!
Şırnak'ta hain saldırı: 3 askerimiz şehit oldu
İzmir'de orman yangını
Kayyum atanan belediyede operasyon
Kıyıma devam ediyor: 50 gazeteciyi kovdu
Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık
Bakan Soylu'dan net mesaj: Müsamaha beklemesinler!
Ekonomi

Etiya 2018'de Türkiye ortalamasının 4 katı büyüdü

Etiya CEO'su Aslan Doğan, Türkiye'de yazılım sektörünün bu sene Türkiye ortalamasının 3-4 katı oranında yüzde 15-16 seviyesinde büyüdüğünü belirterek, “Biz Etiya olarak 2018 sonu itibariyle yüzde 30'un üzerinde büyümüş olacağız. Ayrıca biliyorsunuz Etiya olarak biz; 3 yılda 100 milyon dolarlık bir ihracat hedefi koymuştuk. 1 yılda 3 yıllık hedefimizi sağlayacak noktaya geldik.” dedi.

Flaş Haberler

Trabzonspor Yunan ekibini farklı yendi
Beşiktaş'ta dev transfer! İmzalar atıldı
Türkiye şehitlerini uğurluyor
Diyarbakır'da korkunç kavga: Çok sayıda yaralı var!
Metina'da teröre bir darbe daha!
Bakan Yardımcısı Dursun hayatını kaybetti

Çok Okunanlar

 • 1

  Türkiye şehitlerini uğurluyor

 • 2

  Esed tehlikeye oynuyor! TSK'ya taciz ateşi

 • 3

  Sert sözler: Sana bu bayrağı tanıtacağız!

 • 4

  Beşiktaş'ta dev transfer! İmzalar atıldı

 • 5

  Trabzonspor Yunan ekibini farklı yendi

Videolar

Onlar 15 yıldır beraber 'vira bismillah' diyor

Süleyman dede öldü mü?

Su altında ‘mangal yapıp çay içtiler'

Diyarbakırlılardan kitap fuarına yoğun ilgi

Okul önünde 3 boyutlu yaya geçidi!

Erik dalı, harmandalına karşı!