Son Haberler

Politika

Askerlik 6 aya düştü: Terhisler ne zaman başlayacak?

Politika

Anket firmasından AK Parti'ye 'ahlaksız' teklif!

Eğitim

Veliler dikkat: Okula başlama yaşı değişiyor

Dünya

Mursi'nin şehadetinden de korktu: Alarm verdi

Politika

Bakan Akar ile Şoygu arasında kritik telefon

Dünya

'Mursi ölmedi, öldürüldü!'

Dünya

Mursi mahkeme salonunda şehit oldu

Gündem

Bodrum'da tekne battı: 8 ölü

Ekonomi

Ziraat Bankası'ndan "Konut Kredisi" uygulaması

Gündem

'Tüm insanlığın işbirliği gerekir'

Ekonomi

Seracılıkta dev yatırım

Gündem

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

YAZARLAR

Tüm Yazıları Hasan TURAN

Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur!

02.08.2018 19:22

İşgalci israil Meclisi, evrensel hukuk ilkelerini hiçe sayarak "Yahudi Ulus devleti yasası"  adı altında ırkçı bir din devleti kurma yoluna girmiştir. İnsanlığın ve medeniyetimizin ortak mirası olan Kudüs; özgür, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir.

 Yasada İsrail’in işgal altında tuttuğu Kudüs’ün başkent olarak ilan edilmesi uluslararası toplum bakımından yok hükmündedir. Aynı yasada BM kararlarıyla hukuk dışılığı defaten tescillenmiş yerleşimlerin teşvik edilmesi ise asla kabul edilemez!

 Kabul edilen Siyonist yasayla kendi kaderini tayin hakkının sadece Yahudilere yönelik bir hak olarak tanımlanması ve Filistinlilerin haklarının hiçe sayılması ise çağ dışı ve ayrımcı bir zihniyetin ürünüdür.


Siyonist İsrail hükümeti tarafından Filistin’de sürdürülen işgale ve hukuk dışı uygulamalara kılıf bulunmasını ve dünyanın gözü önünde Filistinlileri topraklarından çıkartmayı amaçlayan  yasaya uluslararası toplum tarafından da gerekli tepki gösterilmelidir.


Müslüman halkları laiklik ve demokrasiyle yargılayan, ama işgale karşı topraklarını savunan Filistinli Müslümanları  terörizmle suçlayan çifte standartlı Batılılar; söz konusu Siyonist Yahudi Din Devleti olunca hemen sus pus oluyor. Nazizm, Apartheid, Faşizm gibi derin acılar ve insanlık suçlarının faturasıyla yüzleşen Batı, şimdi Filistin ve Kudüs konusunda ciddi bir sınavdadır. İsrail’in bu açık haksızlık içeren ırkçı politikaları karşısında susan dilsiz şeytandır!

Sözde ‘Yahudi Ulus Devleti’ ilan ederek sistematik bir şekilde Filistin topraklarını işgal ve gasp etmeye devam eden İsrail’i uyarıyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki; öfke ateşinin altına attığınız her odun, bir gün mutlaka sizin için yok edici bir yanardağa dönüşecektir.


Bir kez daha ifade ediyoruz ki, Harim-i İsmet’imiz ve ilk kıblemiz olan Kudüs’ü başkent olarak ilan eden kararınızı asla kabul etmiyoruz. Filistinlilerin topraklarına yeni işgal kampları kurma uygulamalarınızı lanetliyor ve apartheid devleti kararınızı reddediyoruz!


Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizin hukukunu savunmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Tüm uluslararası kuruluşları dünyanın gözlerinin önünde yaşanan bu adaletsizliğe karşı çıkmaya davet ediyoruz!
 

‘Zulmün olduğu yerde, tarafsızlık namussuzluktur’ diyor işgalci İsrail meclisinin almış olduğu bu kararı kabul etmediğimizi tüm dünyaya haykırıyorum.