Son Haberler

Gündem

Kuvvetli yağış geliyor: İşte o iller

Kültür Sanat

Zaman Müzesi ile geçmişe yolculuk

Spor

Alanyaspor Fenerbahçe'yi tek golle geride bıraktı

Ekonomi

Ons altın değer kaybetti

Ekonomi

Sebzede fiyat düşecek mi

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine taziye telefonu

Spor

Başakşehir es verdi

Gündem

İlkbahar karı getirdi

Dünya

Ömer El-Beşir ilaçlarını almıyor

Spor

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun kazananı Felix Grossschartner oldu

Dünya

Saldırılara karşı eyleme geçme talimatı verdi

Politika

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

YAZARLAR

Tüm Yazıları Hasan TURAN

Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur!

02.08.2018 19:22

İşgalci israil Meclisi, evrensel hukuk ilkelerini hiçe sayarak "Yahudi Ulus devleti yasası"  adı altında ırkçı bir din devleti kurma yoluna girmiştir. İnsanlığın ve medeniyetimizin ortak mirası olan Kudüs; özgür, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir.

 Yasada İsrail’in işgal altında tuttuğu Kudüs’ün başkent olarak ilan edilmesi uluslararası toplum bakımından yok hükmündedir. Aynı yasada BM kararlarıyla hukuk dışılığı defaten tescillenmiş yerleşimlerin teşvik edilmesi ise asla kabul edilemez!

 Kabul edilen Siyonist yasayla kendi kaderini tayin hakkının sadece Yahudilere yönelik bir hak olarak tanımlanması ve Filistinlilerin haklarının hiçe sayılması ise çağ dışı ve ayrımcı bir zihniyetin ürünüdür.


Siyonist İsrail hükümeti tarafından Filistin’de sürdürülen işgale ve hukuk dışı uygulamalara kılıf bulunmasını ve dünyanın gözü önünde Filistinlileri topraklarından çıkartmayı amaçlayan  yasaya uluslararası toplum tarafından da gerekli tepki gösterilmelidir.


Müslüman halkları laiklik ve demokrasiyle yargılayan, ama işgale karşı topraklarını savunan Filistinli Müslümanları  terörizmle suçlayan çifte standartlı Batılılar; söz konusu Siyonist Yahudi Din Devleti olunca hemen sus pus oluyor. Nazizm, Apartheid, Faşizm gibi derin acılar ve insanlık suçlarının faturasıyla yüzleşen Batı, şimdi Filistin ve Kudüs konusunda ciddi bir sınavdadır. İsrail’in bu açık haksızlık içeren ırkçı politikaları karşısında susan dilsiz şeytandır!

Sözde ‘Yahudi Ulus Devleti’ ilan ederek sistematik bir şekilde Filistin topraklarını işgal ve gasp etmeye devam eden İsrail’i uyarıyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki; öfke ateşinin altına attığınız her odun, bir gün mutlaka sizin için yok edici bir yanardağa dönüşecektir.


Bir kez daha ifade ediyoruz ki, Harim-i İsmet’imiz ve ilk kıblemiz olan Kudüs’ü başkent olarak ilan eden kararınızı asla kabul etmiyoruz. Filistinlilerin topraklarına yeni işgal kampları kurma uygulamalarınızı lanetliyor ve apartheid devleti kararınızı reddediyoruz!


Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizin hukukunu savunmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Tüm uluslararası kuruluşları dünyanın gözlerinin önünde yaşanan bu adaletsizliğe karşı çıkmaya davet ediyoruz!
 

‘Zulmün olduğu yerde, tarafsızlık namussuzluktur’ diyor işgalci İsrail meclisinin almış olduğu bu kararı kabul etmediğimizi tüm dünyaya haykırıyorum.