Karlov suikasti davasında 6 sanığa beraat

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastına ilişkin davada savcı 5 sanığın ikişer, 3 sanığın ise birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.

Karlov suikasti davasında 6 sanığa beraat

Bahar Kalkanı Harekatı'nda 184 rejim askeri daha etkisiz hale getirildi

Türkiye'ye gelmek isteyen İranlı yetkilere çarpıcı cevap: Gelmeyin Skype'tan görüşelim

Bakan Akar ve komutanları sınırda

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldikleri Suriye sınırının sıfır noktasında, İdlib'deki rejim hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı yerinde sevk ve idare ediyor.

Göçmenler sınıra akın etti

Sınır kapılarının açıldığı iddiaları üzerine Edirne'de yurt dışına çıkmak isteyen mülteciler Yunanistan sınırına akın etmeye başladı. İdlib'de rejim güçlerinin hain saldırısının ardından sınır kapılarının açıldığı iddiaları üzerine yüzlerce mülteci Edirne'ye akın etti. Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'na doğru yürüyüşe geçen mültecilerin sayısının sürekli arttığı görüldü.

Washington Post: Suriye'de çaresiz insanların tek savunucusu Türkiye

Amerikan Washington Post gazetesi, Batılı hükümetlerin Suriye'deki iç savaş konusunda birşey yapmadığını ve ülkede savaşın trajik bir felakete gittiğini belirterek, "Suriyeli çaresiz insanların tek savunucusunun Türkiye olduğunu" yazdı.

Koronavirüste korkulan olmadı: 14 gün yeterli

Çin'den kısa sürede dünya geneline yayılan koronavirüs Türkiye'nin etrafını kuşattı. İran'dan Yunanistan'a kadar yayılım gösteren salgınla ilgili korkulan konuların başında kuluçka süresi geliyordu. Kuluçka süresinin 27 güne çıktığı iddialarına ilişkin konuşan uzmanlar ise, gözetim altına alınan kişilerde salgının tespiti için 2 haftalık gözetim süresinin yeterli olacağı görüşünde..

DSÖ'den koronavirüs uyarısı: Dünya buna hazır olsun

Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya toplumunun koronavirüsün pandemik hâl almasına hazır olması gerektiğini söyledi.

İBB'nin ihmali 2 ayda 60 atın telef olmasına neden oldu

Adalar'daki fayton krizi büyüyor. Büyükada'da geçtiğimiz aylarda görülen ve çok sayıda atın telef olmasına neden olan salgın hastalık sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde alınan kararların uygulanmaması faytoncuları isyan ettirdi.

ATILGAN hava savunma sistemleri İdlip sınırına sevk edildi

İdlib'deki krizi sonlandırmak için bir tarafta diplomatik hamlelerini sürdüren Türkiye, diğer tarafta rejim saldırılarına karşı askeri tedbirlerini alıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son olarak sınıra Atılgan hava savunma sistemlerini konuşlandırması dikkatleri çekti. Atılgan sistemlerinin 5 bin metre irtifaya kadar görev yapabileceğini belirten Savunma Politikaları Analisti Turan Oğuz, Türkiye'nin daha uzun irtifada görev yapan HAWK sistemlerinin olduğuna da vurgu yaptı.

Koronavirüsü 3 ülke de daha görüldü

Kuveyt Sağlık Bakanlığı, İran'ın Meşhed kentinden gelen 3 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı. Bahreyn Sağlık Bakanlığı da, İran'dan dönen bir kişide salgın görüldüğünü ve bunun ülkede tespit edilen ilk vaka olduğunu açıkladı. Afganistan'da ise en az 10 kişinin koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındığı bildirildi.